ERA-2AED271X
Mfr.Part #
ERA-2AED271X
Description
RES SMD 270 OHM 0.5% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
270 Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%